Káva vs. Melta

Stadion je beznadějně vyprodaný a fanoušci jsou nažhavení jak italská moka konvička. Dnes naproti sobě v ringu stojí Káva a Melta.

Světově proslulá kofeinová jednička je horkou favoritkou v mnoha domácnostech, nicméně ani Meltu není nutné představovat, obávaná mistryně bývalého sovětského bloku stále boduje na mnoha šampionátech.

Rozhodčí zavelel a je tu první kolo! Káva útočí svou nezaměnitelnou chutí a Melta se tváří jako připálená obilná kaše. Hned dostala úder, který ji poslal na kolena. 1:0 pro Kávu, tak to byl bleskový začátek!

Rozhodně ale ne konec. Dav sledujících se dostává do varu a Melta útočí svou etikou! Bezesporu silná stránka kávoviny, která roste na našich polích jako chleba. Káva, obtěžkaná svědomím plným emisí a vykácených pralesů se kácí k zemi a rozhodčí vyhlašuje 1:1!

Káva se rychle zvedá, ale Melta je neústupná. Útočí sladkými sny a kvalitním nenarušeným spánkem. Káva, která způsobuje nespavost, zrychlené bušení srdce a koluje v krvi tak dlouho, že i šálek po obědě může způsobit ztížené usínání večer, podléhá dalším úderům. 

Vážení, je to 2:1 pro Meltu! V publiku to vře, fanoušci z Vídně po sobě stříkají šlehačkou, Irové už jsou namol a na straně Melty skanduje celý zástup učitelek ze školky „bílá káva z várnice, ta je zdravá nejvíce!“

Šampionka kofeinu teď vstává a vrhá se znovu do boje! Au, tak to asi bolelo, Káva škaredě dostala přes hubu za to, že podporuje močení a ve větším množství dokonce dehydrataci organismu! Melta se hrdě nese jako zdravá součást pitného režimu a zbitá Káva ztratila další bod. Je to 3:1 pro Meltu!

Káva se ale rozhodla, že se jen tak nevzdá a útočí svou schopností povzbudit! Melta se statečně brání a právě vmetla Kávě do tváře skutečnost, že její povzbuzení je jen dočasné a navíc po něm následuje propad energie i nálady. Káva chce zaútočit pořádným nakopnutím dvojitého espressa, ale pozor, její sekundant ji povelem zastavuje a tím právě zabránil faulu hodnému diskvalifikace.

Ručník do ringu však nehází. V krátké pauze něco Kávě šeptá. Fanoušci Melty už skandují vítězné pokřiky, když začíná poslední kolo.

Jenže Káva se vrhá na protivnici s nebývalou vervou! Ano, zdá se, vážení, je to tak, Káva právě používá svou nejsilnější zbraň! 

V ringu i kolem se rozlévá nezaměnitelné aroma, lahodná vůně jako z reklamy, kde usměvavý sexy muž nese po ránu šálek své milované rovnou do ložnice. Všichni sedí jako přikovaní, nebo spíš jako omámení! I fanoušci Melty přestali skandovat a opojeni vůní 100% arabiky s lehkým úsměvem sledují, jak Káva dává rozhodující úder, Melta se válí na podlaze boxu a na rozhodčí tabuli červeně bliká nápis K.O.

Ach jo, zase ta Káva vyhrála, běží mi laškovně hlavou, když sedím nad svým šálkem neřesti.

Vyhrává i u Tebe příliš často káva? 

Pokud Tě obtěžuje:

  • Nespavost
  • Únava nebo únavový syndrom
  • Propady energie nebo nálady
  • Horší soustředění

Tak bys měla kávě dát červenou kartu.  Zoufat ale nemusíš, existuje totiž mnoho alternativ. Pokud Tě melta nebere, zkus dubovou kávu, klasické karo, pražené žito nebo mou oblíbenou pampeliškovou kávu! Ta nejen že chutná a voní naprosto lahodně, ale taky velmi pomáhá našim játrům dostát své pověsti mistra detoxikace.

Klasickou kávu každopádně vynechej i při jarní očistě. Stačí pár týdnů a uvidíš, jak očista nádherně restartuje váš vztah! A nejen s kávou! Pojď si pro novou energii, vitalitu a lehkost. Právě teď se můžeš přidat do letošního běhu Očisty na míru podle ajurvédy, která spojuje naprosto jedinečný přístup ajurvédy s technikami jógy, masážemi i léčivými bylinkami a dalšími ověřenými postupy, díky kterým bude Tvá cesta k jarní energii plná lehkosti a pohody. Čeká na Tebe komplexní program vyladěný přesně na míru Tvé konstituci, tak moc neváhej, ať možnost vstoupit nepropásneš. Těším se na Tebe!

Starší blogové články si můžeš přečíst na stránce https://karolinaromaskova.cz/